Akademia Młodych Orłów w Płocku

22C-6e-20170929095009

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej i Gminą – Miastem Płock powstała w Płocku Akademia Młodych Orłów. Zapraszamy w weekend na Dni Talentu w Płocku, podczas których wybierane będą dzieci – kandydaci do sekcji piłki nożnej.

W imieniu Miasta Płock umowę podpisali: Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, w imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak i Maciej Sawicki, w imieniu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej: Zdzisław Łazarczyk i Jerzy Szczęsny. Płock stał się drugim na Mazowszu i 26 w Polsce ośrodkiem, w którym funkcjonuje Akademia Młodych Orłów.

Zgodnie z ideą AMO organizatorzy zachęcają młodych adeptów piłki nożnej do regularnego uprawiania sportu na bazie jednolitego systemu szkolenia, opracowanego przez PZPN, powszechnie dostępnego poprzez formę bezpłatnego uczestnictwa, zapewniającego wszechstronny i bezpieczny rozwój, adekwatną wiedzę oraz szacunek dla młodego człowieka i jego talentu.

W związku z obowiązującymi w programie AMO procedurami zapraszamy rodziców i wszystkie zainteresowane dzieci urodzone w latach 2007 – 2012 na DNI TALENTU, które odbywać się będą w dniach 6, 7, 8 października 2017 na obiekcie sportowym „ORLIK Jordanek” w Płocku, ul. 4 Pułku Strzelców Konnych. W trakcie Dni Talentu dzieci poddane zostaną ocenie na podstawie standardowych testów sprawności fizycznej i piłkarskiej w celu wyselekcjonowania 6 grup ćwiczebnych.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w programie szkolenia AMO podane są w materiałach informacyjnych i na stronie Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Organizatorzy kierują prośbę do rodziców i opiekunów dzieci o dokładne zapoznanie się z warunkami uczestnictwa i wypełnienie niezbędnej dokumentacji, umożliwiającej udział w testach i późniejszej kwalifikacji do szkolenia.

Konrad Kozłowski

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.