Mistrzowie z Płocka u prezydenta

20170921-IMG_7813

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski spotkał się z młodymi piłkarzami ręcznymi i wioślarzami PTW. Zawodnicy płockich klubów wywalczyli w minionym sezonie wiele medali i tytułów mistrzowskich.

Podczas spotkania w auli UMP prezydent pogratulował uczniom Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku zdobycia tytułu Mistrza Polski podczas finałowego turnieju Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Głuchołazach. W zawodach wystartowało dwanaście zespołów z całej Polski złożonych z chłopców urodzonych w roku 2004 i młodszych.

Uczniowie SP 23 awans na mistrzostwa wywalczyli jako najlepsza drużyna Mazowsza. W turnieju okazali się zdecydowanie najlepsi i zdobyli mistrzostwo Polski 13-latków.

Skład SP 23: bramkarze – Oliwier Jakubiak, Kamil Wakuła; obrotowi – Wiktor Kalinowski, Filip Łopatowski; rozgrywający – Krystian Marchewka, Bartosz Antoszek, Oliwier Kamiński, Dominik Kwiecień, Patryk Marcinkowski, Jakub Wielgucki Bartosz Zasada, Oliwier Kapuściński; skrzydłowi – Szymon Maćkowiak, Bartosz Gogół, Wiktor Fleming. Kierownik ekipy – Edward Piatkiewicz, Trenerzy Cezariusz Raczkowski i Andrzeja Wolano.

Prezydent pogratulował także medalistom Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, którzy zdobyli w mijającym sezonie medale Mistrzostw Polski , Mistrzostw Europy i Regatach Nadziei Olimpijskich w Brnie.

20170921-IMG_7847

Seniorzy:
Łukasz Krajewski (5 medali)
- V m w Mistrzostwach Europy U23, (ósemka);
- złoty i 2 x brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim;
- 2 x srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Adrian Pawłowski (6 medali)
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski Seniorów (dwójka ze sternikiem)
- złoty i 2 x brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim;
- 2 x srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Bartłomiej Donarski
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski Seniorów (dwójka ze sternikiem)
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim;
- 2 x srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski,

Sobiecki Michał (4 medale)
- 2 x brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim;
- 2 x srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Piotr Witkowski (3 medale)
- 3 x srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Jakub Opasiński ( 6 medali)
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski Seniorów (dwójka ze sternikiem)
- złoty medal w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim;
- 2 x srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.
- złoty i srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów

Zajączkowski Patryk (1 medal)
- srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Szczepański Piotr (1 medal)
- srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Kamiński Kamil (1 medal)
- srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Juniorzy:
Jan Domeradzki (4 medale)
- XI m w Mistrzostwach Świata Juniorów ( czwórka podwójna);
- XI m w Mistrzostwach Europy Juniorów ( czwórka podwójna);
- srebrny i brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów,
- srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Wioślarstwie Halowym,
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim;

Rafał Pietrasiak ( 3 medale)
- IX m w Mistrzostwach Europy Juniorów ( czwórka bez sternika);
- złoty i srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów,
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w Wioślarstwie Halowym,

Wiktor Budnicki (2 medale)
- złoty i srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów,

Marek Gęsicki (2 medale)
- złoty i srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów,

Kamil Krusiewicz (3 medale)
- złoty i srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów,
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim;

Paweł Kurczewski (1 medal)
- srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów,

Michał Bałdyga (1 medal)
- srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów,

Juniorzy młodsi:
Oliwia Nowakowska (3 medale)
- brązowy medal w Regatach Nadziei Olimpijskich w Brnie ( dwójka bez sterniczki);
- złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim;

Justyna Leśkiewicz (3 medale)
- brązowy medal w Regatach Nadziei Olimpijskich w Brnie ( dwójka bez sterniczki);
- złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim;

Wiktoria Dziwota (1 medal)
- złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,

Aleksandra Marcinkowska (1 medal)
- złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,

Adrianna Opasińska
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski w sprincie ( dwójka ze sternikiem)

Mateusz Łęgowik (1 medal)
- brązowy medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Miłosz Ziemkiewicz (1 medal)
- brązowy medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Mateusz Kurowski (1 medal)
- brązowy medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Igor Skowyrski (1 medal)
- brązowy medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Trenerzy: Andrzej Petrykowski, Krzysztof Kaliński, Wojciech Jankowski, Piotr Sałkowski, Jacek Karolak

Konrad Kozłowski, fot. Urząd Miasta Płocka

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.