6. Półmaraton Dwóch Mostów w Płocku

IMG_4020

W niedzielę, 10 września 2017 roku wszyscy sympatycy biegania będą mogli spróbować swoich sił w 6. Półmaratonie Dwóch Mostów w Płocku – w jednym z najstarszych miast w Polsce. Organizatorzy wyznaczyli limit startujących – 1000 osób. Na imprezę zaprosił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który zapowiedział także swój udział w półmartonie.

Trasa tegorocznej edycji go półmaratonu przedstawia się następująco: start Stary Rynek – pl. Narutowicza – Mostowa – Most im. Legionów- Kolejowa – Rondo Lajourdie – teren zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego – Most Solidarności – Grabówka –Norbertańska – Mostowa – Most im. Legionów – Kolejowa – Rondo Lajourdie – teren zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego– Most Solidarności – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – Pl. Narutowicza – meta Stary Rynek.

mapa_polmaraton

Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Długość trasy – 21 097, 5 m, na którą składają się: dobieg do pierwszego mostu 1 km, dwie pętle po 9, 5 km każda i dobieg do mety 1, 0975 km. Trasa biegu: 65% nawierzchni asfaltowej, 20 % płyty betonowe, 10 % ścieżki nieutwardzone, 5 % kostka brukowa.

- Specyfika Półmaratonu Dwóch Mostów polega na tym, że nie jest to typowy bieg uliczny. Trasa biegu wiedzie po nawierzchni asfaltowej, ale także po bruku, płytach betonowych oraz w dużej części po naturalnym podłożu. Dwie rundy prowadzące przez dwa płockie mosty charakteryzują się dużą zmiennością terenu. To sprawia, że Półmaraton Dwóch Mostów jest doskonałą okazją do startu zarówno zawodowców, jak i amatorów biegania. Ja również wystartuję w biegu – zapowiedział na konferencji prasowej prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

- Półmaraton Dwóch Mostów jest też na Mazowszu generalną próbą przed 39. PZU Maratonem Warszawskim, który odbędzie się 2 tygodnie później, tj. 24 września 2017 roku – dodał dyrektor wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki.

Dla zwycięzców przewidziano wysokie nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe, a dla każdego uczestnika czeka atrakcyjny pakiet startowy, w którym między innymi będą profesjonalna oddychająca koszulka techniczna, oddychająca wielofunkcyjna chusta oraz ręcznik szybkoschnący. W ramach udziału w zawodach zawodnicy otrzymają również: numer startowy z chipem, napoje na trasie i mecie biegu, bon na posiłek po ukończeniu biegu, materiały promocyjne sponsorów, ubezpieczenie NNW podczas biegu. Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.

Zawodników obowiązuje limit czasowy pokonania trasy wynoszący 3 godziny. Trasa półmaratonu zamknięta będzie dla ruchu kołowego do godziny 11.45. Wszyscy zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety do godz. 11:30, zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy. Za ostatnim zawodnikiem będzie jechał samochód techniczny, który po upływie limitu czasu zabierze zawodników na metę. Trasa oznaczona jest co 1 km, na trasie będzie 7 punktów odżywczych (nawadniania), na których dostępne będzie woda, isotonic i banany (5, 6 km, 8, 4 km, 9, 5 km, 12 km, 15 km, 17, 8 km, 19, 5 km plus meta.

KLASYFIKACJE
W 6. Półmaratonie Dwóch Mostów będą prowadzone następujące klasyfikacje zawodników:
1) Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn.
2) Klasyfikacja wiekowa kobiet i mężczyzn.
3) Klasyfikacja płocczan i płocczanek.
4) Klasyfikacja drużynowa.

NAGRODY
1. Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie otrzyma pamiątkowy medal.
2. Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, za zajęcie miejsc od 1 do 10.
3. Zwycięzcy w klasyfikacji wiekowej kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody rzeczowe za miejsca od 1 do 3 w postaci kart podarunkowych od sponsora półmaratonu DECATHLON Sp. z o. o. (ogółem 36 nagród).
4. Zwycięzcy w klasyfikacji płocczanin/ płocczanka otrzymają nagrody rzeczowe w postaci kart podarunkowych i nagrody rzeczowe od sponsorów półmaratonu (PKN ORLEN, PIK Spółka jawna, ESSILOR Szewczyk, BUDMAT Auto Sp. z o. o.
5. W klasyfikacji drużynowej, zwycięskie drużyny otrzymają nagrody rzeczowe w postaci kart podarunkowych od sponsora półmaratonu Galerii Mazovia w Płocku.
Dodatkowo w klasyfikacji generalnej, zawodnik, który zajmie 109 miejsce otrzyma kartę podarunkową oo sponsora j/w wartości 100 PLN od sponsora półmaratonu.
Zawody będą transmitowane na żywo w Internecie, a ponadto obraz z trasy przekazywany będzie na bieżąco na dużym telebimie przed ratuszem w strefie mety.

Program zawodów:
6.00 – Otwarcie biura zawodów
8.15 – zbiórka zawodników na Starym Rynku
08.30 – Start
11.45 – zamknięcie trasy biegu
12.00 – rozpoczęcie ceremonii wręczania nagród
14.00- zakończenie zawodów

Więcej informacji na:
http://www.polmaraton.plock.eu/
;
https://www.facebook.com/PolmaratonDwochMostow/

Organizatorzy: Urząd Miasta Płocka – Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki (Organizator Główny), Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o.

Sponsorami Półmaratonu są: PKN ORLEN, Petrotel Sp. z o.o., Decathlon, Galeria Masovia, PORR Sp. z o. o., Centrum Optyczno-Okulistyczne Essilor-Szewczyk, Wisła Isotonic Drink, Budmat, Piotr i Paweł, PHU PIK Spółka jawna Paweł Krakowski Piotr Krakowski.

Co otrzymają zawodnicy w pakiecie startowym?
- koszulkę termoaktywną,
- szybkoschnący ręcznik z mikrofibry,
- sportową chustę wielofunkcyjną,
- numer startowy wraz z talonem na posiłek regeneracyjny i elektronicznym chipem,
- napój izotoniczny,
Jak w poprzednich latach biegaczy do boju będzie zagrzewać energetyczna muzyka. W tym roku będzie to zespół ze Szkoły Muzycznej.

PATRONAT MEDIALNY
• Maratonypolskie.pl – internetowy portal biegowy
• TreningBiegacza.pl – internetowy portal biegowy
• PSB – internetowy portal biegowy
• Radio Radiomixx.pl

WOLONTARIAT
W organizacji półmaratonu pomoże ponad 100 niezawodnych wolontariuszy z Płocka:
- Obwodu Płockiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej
- Hufca ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920
- Płockiego Centrum Wolontariatu
- Miejski Uczniowski Klub Sportowy (MUKS PŁOCK)
- Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku
Trasa zawodów jest identyczna jak w poprzednim roku. Start z ulicy Małachowskiego o godz. 8.30. Organizatorzy przewidują, że pierwszy zawodnik dobiegnie na Stary Rynek po godzinie 9:30. O godz. 08:10 Płocka Akademia Ruchu przeprowadzi rozgrzewkę dla zawodników.

Nad bezpieczeństwem naszych zawodników będą czuwać: Fundacja Prometeusz – Szkolenia i ratownictwo z siedzibą w Warszawie oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „RM MEDITRANS” Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego z siedzibą w Siedlcach. Służby te zabezpieczają pomoc medyczną podczas takich imprez biegowych w Polsce jak: Maraton Warszawski, BMW Półmaraton Praski, Biegnij Warszawo, strefa kibica w Warszawie – EURO 2012.

Wykonawca techniczny: Running Consulting – Mariusz Giżyński,
Pomiar czasu, zapisy, wyniki: Datasport.

BEZPŁATNY PRZEJAZD DLA ZAWODNIKÓW
Organizatorzy informują, iż wszyscy zawodnicy, biorący udział w 6. Półmaratonie Dwóch Mostów, w dniu 10 września 2017 r. będą mogli nieodpłatnie skorzystać z usług Komunikacji Miejskiej – Płock Sp. z o. o.. Do bezpłatnego przejazdu w tym dniu, publicznymi środkami płockiej komunikacji miejskiej, zarówno w drodze na start, jak i po zawodach, uprawnia numer startowy, który należy mieć z sobą podczas podróży.

ZAWODNICY Z ZAGRANICY
1) Maroko – 1.
2) Wielka Brytania – 3.
3) Ukraina – 7.
4) Białoruś – 1.
5) Holandia – 1.
6) Republika Czeska – 1.
7) Kamerun – 1,
8) Hiszpania – 1.
Apelujemy do płockich biegaczy, aby swoje pakiety startowe odebrali już w sobotę w godz. od 16.00 do 20.00 W niedzielę pakiety można odebrać od godz. 6.00 do 8.00, ale wtedy spodziewamy się najazdu biegaczy z Polski.

OGRANICZENIA W RUCHU
6. Półmaraton Dwóch Mostów” odbędzie się w Płocku w niedzielę 10 września w godzinach 8.00-13.00 przy czym sam bieg uliczny odbędzie się pomiędzy godz. 08.30 a 11.30. Bieg odbywać się będzie na trasie : Start ulica Małachowskiego a następnie trasa prowadzić będzie ulicami: Teatralną, Pl. Narutowicza, Mostowa i po pętli: Most im. Legionów Piłsudskiego – Kolejowa – Rondo Lajourdie –zapora boczna Zbiornika Włocławskiego – Most Solidarności (ścieżka rowerowa) – Grabówka – Norbertańska – Mostowa – (2 okrążenia), Plac Narutowicza, Teatralna, Małachowskiego – Meta – Stary Rynek.

Organizacja biegu będzie powodowała utrudnienia w ruchu w godzinach 08.00 – 12.00 w rejonie Starego Miasta, Mostu Legionów Piłsudskiego, Grabówki. W tym czasie przewidywane są czasowe zamknięcia ulic. Z ruchu pojazdów będzie wyłączony Most im. Legionów Piłsudskiego oraz ścieżka rowerowa na Moście Solidarności. Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych (skrzyżowania na trasie biegu i w jego bezpośrednim oddziaływaniu) ruchem będą kierowały uprawnione osoby.

Będzie dochodziło do całkowitego wstrzymywania ruchu lub ruchu wahadłowego w uzasadnionych przypadkach.

Apelujemy również do kierowców o nie parkowanie swoich aut na ulicy Małachowskiego i na Starym Rynku od godz. 16.00 już w sobotę 9 września zgodnie z wprowadzoną czasową organizacją ruchu. W niedzielę 10 września zalecamy przeprawę na drugą stronę Wisły Mostem Solidarności.

logosy

Konrad Kozłowski, fot. UMP

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.