Czy obronią tytuł Mistzów Polski?

z21877944V,BHT-Auto-Forum-Petra-Plock

W najbliższy weekend (5-6 sierpnia) zespół BHT Auto Forum Petra Płock weźmie udział w wielkim finale Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. Petra będzie broniła tytułu, który zdobywała w trzech kolejnych latach 2014, 2015 i 2016 r.

Do Warszawy klub uda się w możliwie najmocniejszym składzie, ale większość zawodników którzy występują na parkietach Superligi, dołączy do zespołu dopiero w niedzielę (Filip Koper, Adrian Fiodor czy Tomasz Wiśniewski). Skład uzupełnią młodzi zawodnicy, którzy pokazywali się z bardzo dobrej strony podczas ostatnich turniejów.

- Mamy tylko jeden cel jakim jest obrona mistrzowskiego tytułu. Cały sezon przepracowaliśmy na bardzo dużych obrotach, wzięliśmy udział w 6 turniejach eliminacyjnych do Mistrzostw Polski oraz w Klubowych Mistrzostwach Europy, gdzie zdobyliśmy srebrny medal. Większość z naszych zawodników stanowiła o sile reprezentacji, która ma za sobą udział w Mistrzostwach Europy oraz w turnieju The World Games. Finałowy turniej w Warszawie będzie dla nas ostatnimi zawodami w tym sezonie i chcemy zakończyć go w jak najlepszym stylu – zapowiada Artur Niesłuchowski prezes i zawodnik BHT Auto Forum Petry Płock.

Petra wygrywając ostatni turniej w Warszawie (14-16 lipca) zapewniła sobie Puchar Polski, zdobywając największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej. W drodze po Puchar Polski, płocczanie zwyciężali w 5 turniejach eliminacyjnych, najsłabszy występ zanotowali podczas zawodów Starych Jabłonkach zajmując 4 miejsce.

Finał w Warszawie zostanie rozegrany pod Mostem Poniatowskiego, grupowych rywali Petra Płock pozna w piątek o godz. 12.00 podczas oficjalnego losowania w siedzibie ZPRP.

Konrad Kozłowski

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.