Dwa medale płockich wioślarzy

SONY DSC

Dwa medale zdobyli płoccy wioślarze w miniony weekend (27-30.07) podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbyły się na Gople w Kruszwicy i z udziałem ponad 350 zawodników i zawodniczek z kraju. Nie mogło w nich zabraknąć, rzecz jasna, zawodników z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i uczniów Szkoły Mistrzostwa
Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce.

Z płockich osad najlepiej spisała się czwórka bez sterniczki: Ola Marcinkowska, Justyna Leśkiewicz, Oliwia Nowakowska i Wiktoria Dziwota, od startu do mety pewnie prowadziły w wyścigu, zachowują bezpieczną odległość nad rywalkami i z przewagą ponad długości łodzi minęły linię mety przed rywalkami zdobywając złoty medal. Dziewczęta były faworytkami w tym wyścigu, co potwierdziły już w biegu eliminacyjnym. Nie dużo do szczęścia zabrakło im również w drugiej konkurencji, czwórek podwójnych. Po wyścigu eliminacyjnym w czwartek, z którego dostały się bezpośrednio do finału, było wiadomo, że będą się liczyły w walce o medale. W finale zajęły ostatecznie czwarte miejsce, co jest również dobrym wynikiem.

SONY DSC

Wśród juniorów młodszych, brązowy medal wywalczyła czwórka bez sternika w składzie: Mateusz Łęgowik, Miłosz Ziemkiewicz, Mateusz Kurowski i Igor Skowyrski. Wyścig od startu do mety ułożył się tak, że stawka była pewna, co do kolejności na mecie, co można było również przewidzieć po wyścigach eliminacyjnych. Zabrakło, niestety, szczęścia chłopcom w konkurencji czwórek ze sternikiem, gdzie również trenerzy upatrywali brązowy medal. Osada ostatecznie zakończyła wyścig na czwartej pozycji, z niedużą stratą do brązowego medalu. W tym samym wyścigu piąta na mecie była druga z płockich osad: Jakub Boryszewski, Roman Drużyński, Jakub Pszczółkowski, Bartosz Malinowski i sternik Mateusz Boniecki. Ta osada jest jednak jeszcze rok młodsza i na pewno o medale powalczy w przyszłorocznej OOM.

Niedużo do medalu zabrakło również płockiej ósemce, która zajęła ostatecznie czwarte miejsce płynąc w składzie: w/w czwórka ze sternikiem oraz Olgierd Budnicki, Bartłomiej Maroński, Norbert Schembri i Mateusz Kostun. Chłopcy, mimo młodszego wieku doskonale spisywali się w eliminacjach a w samym wyścigu finałowym dali popis niezwykłej waleczności przegrywając o długość komory brązowy medal z bardziej doświadczoną osadą z Grudziądza.

Dwa medale cieszą, ale trzy czwarte miejsca pozostawiają jednak mały niedosyt zawodnikom i trenerom. Trenerami płockich wioślarzy są: Piotr Sałkowski i Bogdan Zalewski. Udział w OOM jak również w przygotowaniach do imprezy był możliwy dzięki wsparciu Miasta Płock.

Konrad Kozłowski, fot. Płockie Towarzystwo Wioślarskie

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.