Trzy medale płockich wioślarzy na Mistrzostwach Polski Juniorów

SONY DSC

Wioślarze z Płocka wywalczyli trzy medale na Mistrzostwach Polski Juniorów.

W weekend 15 i 16 lipca, w Kruszwicy na jeziorze Gopło odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. W imprezie, nie mogło zabraknąć wioślarzy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce. W Mistrzostwach wystartowało 10 zawodników PTW w tym 8 uczniów SMS.

Spośród płockich osad najlepiej spisała się czwórka ze sternikiem (na zdjęciu), która zwyciężyła w finałowym biegu z dużą przewagą nad rywalami. W składzie złotej czwórki popłynęli: Wiktor Budnicki, Marek Gęsicki, Kamil Krusiewicz, Rafał Pietrasiak i sternik Kuba Opasiński.

Zawodnicy z czwórki ze sternikiem wywalczyli również srebrny medal w ósemce, gdzie oprócz nich wiosłowali jeszcze: Janek Domeradzki, Paweł Kurczewski, Michał Bałdyga i Sylwek Kaczmarek. Płocka osada uległa na mecie szczecińskiemu AZS-owi o niecałe pół łodzi, co na pewno jest efektem gorszej łodzi na której wiosłowali płocczanie. Wysłużona „Krycha” odbiega zdecydowanie swoim stanem technicznym, sztywnością i samą konstrukcją odsadni od nowoczesnych łodzi przeciwników ze Szczecina, Bydgoszczy, Torunia czy Warszawy. Bez nowej łodzi, trudno będzie kiedykolwiek już wygrać ósemkę w Polsce.

Duży sukces osiągnął również Janek Domeradzki, który miał najtrudniejsze zadnie, bowiem wystartował jeszcze w konkurencji skifów. Tutaj rywalizacja była największa ze względu na liczbę zgłoszonych jedynkarzy, aż 26. Janek po przedbiegach i półfinale dostał się do finału, gdzie, wywalczył brązowy medal. Jego sukces tym bardziej cieszy, że Janek był najmłodszy ze wszystkich finalistów. Teraz ma 17 lat i jeszcze w przyszłym roku stanie przed szansą walki o złoto a może i start w Mistrzostwach Świata.

Trenerami medalowych osad są: Andrzej Petrykowski, Krzysztof Kaliński i Wojciech Jankowski.

Chociaż większość zawodników z kategorii juniorów ma teraz odpoczynek i regeneruje sił przed następnym sezonem, najlepsi bezpośrednio z Mistrzostw Polski pojechali na drugą część obozu do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, gdzie przygotowują się z reprezentacją Polski juniorów na najważniejszą imprezę międzynarodową: Mistrzostwa Świata Juniorów w litewskich Trokach. Wśród nich jest Janek Domeradzki, za którego trzymajmy kciuki.

Konrad Kozłowski, źródło Płockie Towarzystwo Wioślarskie

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.