Piotr Maślanka po raz czwarty Mistrzem Polski SM w Kickboxingu

DSCF2124a

W Nisku odbyły V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. W turnieju wystartowało 133 zawodników i zawodniczek reprezentujących kilkadziesiąt jednostek służb mundurowych z całej Polski. Płocczanin Piotr Maślanka po raz czwarty został Mistrzem Polski SM w Kickboxingu.

Ideą turnieju niezmiennie jest sprawdzenie swojego wyszkolenia, swoich możliwości i jednocześnie integracja środowiska różnych służb mundurowych podległych pod: resorty MON i MSWiA oraz Wojewodów, Prezydentów, Wójtów czy Starostów. Dlatego prawo startu na podstawie legitymacji służbowych mieli wyłącznie żołnierze WP wszystkich typów sił zbrojnych RP z wszelkich jednostek wojskowych oraz funkcjonariusze: Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Biura Ochrony Rządu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Centralnego Biura Śledczego, Straży Granicznej, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Służby Celnej, Straży Rybackiej, Straży Łowieckiej, Straży Leśnej i Straży Marszałkowskiej.

Wśród startujących w mistrzostwach nie zabrakło znanego nam z poprzednich edycji turnieju Piotra Maślanki jedynego Płocczanina uczestniczącego w tym renomowanym turnieju. Przedstawiciel Straży Rybackiej z Płocka wystąpił w konkurencji walk formuły pointfighting, tym razem rywalizując w kategorii wagowej 94kg. Piotr w ćwierćfinałowej przed walce rywalizował z Dawidem Gostomskim z Służby Więziennej Zakładu Karnego w Malborku zwyciężając z nim na punkty 10:2. W półfinałowej walce spotkał się z oczekującym na niego po wolnym losie Adamem Chrzanowskim z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie (ubiegłorocznym wicemistrzem Polski) którego pokonał werdyktem 7:6. Następnie przyszło mu się zmierzyć w walce finałowej ze zwycięzcą drugiego półfinału.

Okazał się nim wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i MP SM w formułach pointfighting oraz kick-light Artur Zieliński reprezentant Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Elblągu, który swojego półfinałowego przeciwnika pokonał przed czasem. Piotrowi udało się go pokonać werdyktem 11:4. Tym samym Piotr po raz czwarty ukończył rywalizację na miejscu pierwszym, zdobywając czwarty złoty medal i tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w formule pointfighting. Wartym podkreślenia jest fakt że tytuł ten zdobył w kolejnej czwartej już kategorii wagowej, poprzednie to: kat. wag. -79kg(2013r.), -84kg(2014r.), -89kg(2016r.), a tym razem -94kg.

Konrad Kozłowski, fot. Piotr Maślanka

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.