Reprezentacja Płocka na 51. Międzynarodowe Igrzyska Szkolne w Kownie

90f0c3775a968fab33c6ff1d93a91164

- Życzę wam dużo pozytywnych wrażeń i jak najlepszych osiągnięć sportowych – mówił prezydent Andrzej Nowakowski do młodych sportowców, którzy w auli płockiego ratusza odebrali nominacje na 51. Międzynarodowe Igrzyska Szkolne w Kownie (Litwa).

- Rywalizujcie w duchu fair play i niech wygra najlepszy! Byłoby wspaniale, gdyście to wy byli tymi najlepszymi, ale pamiętajcie, nie medale są najważniejsze – podkreślał prezydent Nowakowski. Życzył też młodzieży wielu pozytywnych wrażeń, wspaniałej atmosfery na zawodach i ciekawych spotkań z rówieśnikami z innych krajów.

Jego zastępca Roman Siemiątkowski również zwracał uwagę na to, że najważniejsza jest uczciwa rywalizacja. – Gratuluję wam, że zakwalifikowaliście się na te igrzyska. Dotychczas zawsze nasi reprezentanci przywozili medale z tych zawodów i wam też tego życzę, ale nie musicie czuć się pod presją konieczności zdobycia pierwszego miejsca. Po prostu dajcie z siebie wszystko i ambitnie dążcie do celu.

W igrzyskach, które odbędą się w terminie 4-9 lipca 2017 r. w Kownie, weźmie udział prawie tysiąc młodych sportowców w wieku 12 – 15 lat oraz kilkuset trenerów z 80 miast z około 30 krajów całego świata. Płock będzie uczestniczyć w igrzyskach już po raz dwudziesty trzeci. Delegacja z Płocka liczy 24 osoby, w tym 18 sportowców i 4 trenerów. Oprócz Płocka swój udział w Igrzyskach zapowiedziały sportowe delegacje z Leszna, Torunia i Wrocławia.

Płocczanie będą rywalizować w pływaniu, judo, piłce nożnej i koszykówce (3×3). Pozostałe dyscypliny igrzysk to: lekkoatletyka, żeglarstwo, tenis stołowy i siatkówka plażowa.

Miasto Kowno pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia delegacji. Koszty opłaty rejestracyjnej, transportu, ubezpieczenia oraz diety dla przedstawicieli miasta pokryte zostaną z Budżetu Miasta Płocka. Udział płockich zawodników w imprezie jest sponsorowany przez PKN Orlen.

logosy

Konrad Kozłowski, fot. Urząd Miasta Płocka

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.