Młodzi piłkarze Wisły Płock w Centralnej Lidze Juniorów

i_6813c7b682b952277f70b45372eb1d03

Młodzi piłkarze Wisły Płock wygrali barażowe mecze juniorów i awansowali do Centralnej Ligi Juniorów.

Po wygraniu mazowieckiej Ekstraligi, podopieczni Grzegorza Wenerskiego i Dariusza Fabianowicza w drodze losowania trafili na Tomasovię Tomaszów Lubelski w barażowym dwumeczu o awans do juniorskiej elity. Mecz w Płocku zakończył się bezbramkowym remisem, o wszystkim decydowało starcie w Tomaszowie.

Mecz miał niecodzienny przebieg.
Gra była dość wyrównana, ale to wiślacy mieli zdecydowanie więcej okazji do zdobycia gola, nic jednak nie chciało wpaść i to się zemściło. Gospodarze wyprowadzili dwie kontry i w 39. oraz 67. minucie, strzałami zza pola karnego zdobyli gole, które wydawało się przesądzały losy rywalizacji.

Nafciarze jednak nie poddali się i ambitnie dążyli do odwrócenia losów spotkania. Ich waleczność została nagrodzona, ale w nieprawdopodobnych okolicznościach.

Najpierw w 73. minucie, po rzucie rożnym dla Wisły, w ogromnym zamieszaniu piła odbiła się od nogi obrońcy i wpadła do bramki Tomasovii.

Wiślacy rzucili się do zmasowanych ataków, a w szeregi gospodarzy zaczęła się wkradać nerwowość. Trzy minuty przed końcem Oliwer Osmański minął bramkarza i będąc przed pustą bramką trafił w poprzeczkę. Dwie próby dobitki zablokowali zawodnicy Tomasovii, przy kolejnej jeden z nich niefortunnie interweniował, wepchnął futbolówkę do siatki i był remis!

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2, samobójcze gole wyjazdowe dały wiślakom awans.