Płocczanin medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski

DSCF2110a

W Puławach rozegrane zostały tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim WTF. Przemysław Sobolewski w kategorii wagowej -63kg zdobył brązowy medal.

Rywalizacja w pełno kontaktowej formule walki odbywała się jednocześnie na trzech planszach. Do turnieju zakwalifikowało się 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Płocka, byli nimi dwaj zawodnicy klubu LKS „Puncher” Płock.

Dla obydwu zawodników były to ich drugie Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim WTF, w ubiegłorocznych obaj zadebiutowali w kategorii wiekowej juniorów. W tym roku Rafał Dobies kat. wag. -68kg będący ostatnio rocznym juniorem, po trzech stoczonych pojedynkach zajął wysokie, aczkolwiek najbardziej nielubiane przez sportowców bo znajdujące się tuż za podium piąte miejsce.

Rok starszy płocczanin Przemysław Sobolewski który w tym roku przeszedł już do kat. wiekowej młodzieżowców, w kat. wag. -63kg zdobył „historyczny” brązowy medal. Jest to pierwszy w historii miasta Płocka medal rangi Mistrzostw Polski w tej trudnej technicznie i wymagającej dyscyplinie jaką jest taekwondo olimpijskie WTF. Gdy by w półfinale nie odniósł bolesnej kontuzji nogi uniemożliwiającą normalne chodzenie a co dopiero dalsze kontynuowanie walki i nie trzeba by było z tego powodu przerwać naprawdę wyrównanej walki, mogło być nawet lepiej. Tym samym zabrakło trochę szczęścia żeby wejść do finału i walczyć o zwycięstwo.

Przemek w ubiegłorocznych MP w kategorii wiekowej juniorów zajął 17 miejsce w tym roku zdobył brązowy medal wśród młodzieżowców. Na medal ten przez cały rok ciężko pracował, i to właśnie regularne zaangażowanie i cierpliwość dało dobry rezultat. W porównaniu do ubiegłorocznych miejsc zajętych w MP u obu zawodników jest widoczny progres ocenił trener zawodników Piotr Maślanka. Takie starty to najlepsza nauka regularne i stopniowe współzawodnictwo z lepszymi, trudnymi i bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

Wyjazd i uczestnictwo zawodników klubu w turnieju w całości sfinansowany został przez UMP w postaci dotacji udzielonej klubowi biorącemu udział w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017r.