Drift Masters Grand Prix Runda 3 – zapraszamy do Płocka

IMG_9784

Mistrzowie jazdy bokiem kolejny raz spotkają się w Płocku, aby dać najlepsze driftingowe show. Dziś na konferencji prasowej na Drift Masters Grand Prix zapraszali prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, dyrektor DMGP Tomasz Chwastek oraz najlepsi zawodnicy: płocczanin Piotr Więcek i Irlandczyk James Deane z płockiego Budmat Auto Drift Teamu oraz Paweł Trela – aktualny lider cyklu.

- Trzecia runda zawodów z cyklu Drift Masters Grand Prix odbędzie się już 10 czerwca w Płocku na stadionie Wisły Płock im. Kazimierza Górskiego. Nie zabraknie emocji i niespodzianek dla całych rodzin. Zapraszam płocczan i turystów – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

- Sezon 2017 jest przełomowy dla ligi DMGP. Rozgrywki stały się ogólnoeuropejskim cyklem odbywającym się w trzech różnych krajach – Polsce, Niemczech i Łotwie. W związku z tym w Polsce będą tylko trzy rundy dobrze znanej wszystkim fanom rywalizacji. W kalendarzu nie mogło zabraknąć Płocka – stolicy polskiego driftu. Przyjadą tu najlepsi drifterzy z Europy. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego zobaczymy kierowców, którzy wygrywali zawody na całym świecie – zapowiedział dyrektor DMGP Tomasz Chwastek.

Sama formuła zawodów DMGP przeszła rewolucję. Od pierwszej rundy, która odbyła się 22 kwietnia na Torze Poznań – kwalifikacje wyłaniają najlepszych 32 drifterów, którzy przechodzą do rywalizacji w parach. Zawodnicy będą walczyć o cenne punkty w klasyfikacji generalnej Drift Masters Grand Prix oraz o pieniądze. W puli nagród w Płocku jest 40 000 Euro gotówki.

Drift Masters Grand Prix to pierwsza driftingowa liga na świecie, transmitowana na żywo w telewizji. To również drugi, zaraz po żużlu najchętniej oglądany motorsport w Polsce. Zawody w Płocku będzie można obejrzeć nie tylko na stadionie, ale również w telewizji nSport.

Do tej pory zawody w Polsce odbywały się od 2014 r. W sezonie 2014 liga składała się łącznie z 3 rund, które odbyły się na PGE Arenie w Gdańsku, Motoarenie w Toruniu oraz Karpaczu. Duże zainteresowanie zawodami, pozytywne opinie ze strony kibiców oraz wsparcie sponsorów sprawiły, że w sezonie 2015 liczba rund znacząco wzrosła, bo aż do 10. Kierowcy mieli okazje driftować na Autodromie Jastrząb w Radomiu, Torze Poznań, Stadionie Wisły Płock, pod INEA Stadionem w Poznaniu oraz na zakończenie sezonu na Motoarenie. Mistrzem Drift Masters Grand Prix 2015 został płocczanin Piotr Więcek z zespołu Budmat Auto Drift Team.

W sezonie 2016 kibice mogli liczyć na jeszcze większą dawkę emocji i driftingowej rywalizacji na najwyższym światowym poziomie. Tym razem 6 weekendów sportowych, czyli 12 rund, a w tym dwie poza granicami Polski. Poczynając od Toru Poznań, przez Stadion Wisły Płock, Ptak Warsaw Expo, centrum Rygi, AmberExpo, kończąc na Stadionie Wisły Płock. Trzeci raz z rzędu wygrał Piotr Więcek.

Drift Masters Grand Prix Runda 3 Płock
Wśród kierowców zobaczymy gwiazdy DMGP. Będą – Grzegorz Hypki, zwycięzca płockiej rundy Drift Masters GP z października 2016 roku, przesympatyczny reprezentant Niemiec – Thomas „The Highlander” Grosse, który od 35 lat jest związany z szeroko rozumianymi sportami samochodowymi, Jakub Przygoński – najlepszy polski motocyklista na rajdzie Dakar, Czech Michal Reichert, autor jednego z najbardziej emocjonujących przejazdów kwalifikacyjnych podczas drugiej rundy DMGP na legendarnym torze Nurburgring, Piotr Więcek, zawodnik amerykańskiej Formuły Drift; trzykrotny mistrz Drift Masters Grand Prix czy James Deane z Irlandii – lidera klasyfikacji generalnej najlepszej ligi driftingowej na świecie – rozgrywanej w USA Formuły Drift.

Pojedynki na milimetry i walka drzwi w drzwi
Po dwóch rundach liderem DMGP w sezonie 2017 jest Paweł Trela – zwycięzca zawodów na legendarnym torze Nurburgring w Niemczech. Tuż za nim jest siedemnastoletni Adam „Rubik” Zalewski. Młody i głodny zwycięstw zawodnik z Koszalina już na pierwszej rundzie w Poznaniu pokazał, że nie zamierza być tłem w tegorocznej rywalizacji. W stolicy Wielkopolski zajął drugie miejsce. Musiał uznać wyższość jedynie Jamesa Deane’a z Budmat Auto Drift Teamu, z którym stoczył niesamowicie wyrównane pojedynki, a sędziowie dyktowali kolejne dogrywki. Trzeci w „generalce” Drift Masters GP jest bardzo dobrze dysponowany w tym sezonie Łotysz Ivo Cirulis.

Drift w roli głównej – w tle wiele atrakcji
Oprócz sportowych emocji będą oczywiście dodatkowe atrakcje. Przed wejściem na stadion na wszystkich przybyłych na zawody będzie czekała strefa wystawców, na której będzie można podziwiać m.in. łodzie motorowe, auta z oferty salonów samochodowych Budmat Auto, a dla najmłodszych będzie specjalna strefa zabaw. Na stadionie w przerwach pomiędzy przejazdami zobaczymy pokazy stunterów z grupy Infamous Team, pokazy taneczne Warsaw Elite Cheerleaders, natomiast o oprawę muzyczną całego wydarzenia zadba DJ MadMike.

Harmonogram wydarzenia:
10:30 – otwarcie bram dla publiczności
10:30 – 12:00 – Treningi w Parach TOP 32
12:00 – 12:30 – Atrakcje dla publiczności
12:30 – 14:30 – Trening w parach dla TOP 32
14:30 – 15:00 – Atrakcje dla publiczności
15:00 – 15:45 – prezentacja top 32
15:45 – 16:00 – Przygotowanie do zawodów
16:00 – 17:30 – Zawody TOP 32 + LIVE STREAM,
17:30 – 17:45 – Interakcja z publicznością
17:45 – 18:40 – Zawody TOP 16 + LIVE STREAM, relacja live nSport
18:45 – 19:45 – Zawody TOP 8 i FINAŁ + dekoracja zwycięzców LIVE STREAM, live nSport

Informacje o biletach
https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/drift-masters-grand-prix/

Bilet ulgowy – 15 zł, bilet normalny – 25 zł, bilet VIP – 700 zł.
Bilet VIP obejmuje bilet wstępu dla jednej osoby do strefy cateringowej VIP DMGP oraz miejsce na Trybunie Głównej VIP.
Bilety ulgowe przysługują młodzieży i studentom do 26. r.ż., posiadającym ważną legitymację szkolną lub studencką.
Dla dzieci do lat 7 wstęp wolny przy zakupie biletu przez opiekuna.
Osoba niepełnosprawna z jednym opiekunem nie płaci za wejście.
Zniżki dla grup (zamówienia grupowe prosimy przesyłać na adres: zamowienia@ebilet.pl)
- od 20 do 50 osób – 10% zniżki
- od 50 osób – 20% zniżki

Konrad Kozłowski, fot. Urząd Miasta Płocka

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.