Brązowy medal płockich wioślarzy w Mistrzostwach Polski

SONY DSC

W pierwszy weekend czerwca na poznańskiej Malcie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie. Była to pierwsza w tym roku impreza rangi mistrzowskiej w kraju i odbyła się z udziałem wszystkich najlepszych zawodników z Polski. W imprezie dzięki wsparciu Miasta Płocka uczestniczyli zawodnicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego i uczniowie SMS-u z płockiej Siedemdziesiątki.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Polski odbyły się dokładnie tydzień po bardzo udanych Mistrzostwach Europy, w których reprezentacja Polski zdobyła 5 medali: 1 złoty i 4 srebrne.

Najlepiej z płockich osad spisała się dwójka ze sternikiem w składzie: Bartłomiej Donarski, Adrian Pawłowski i sternik Jakub Opasiński, która wywalczyła brązowy medal ulegając na mecie utytułowanym zawodnikom z bydgoskiego Zawiszy i toruńskiego AZS-u. Płoccy wioślarze obronili zatem brązowy medal sprzed roku i sprzed dwóch lat, z tym że za każdym razem jest to inny skład osady.

Nie dużo do medalu zabrakło dwójce bez sternika. Łukasz Krajewski i Adrian Pawłowski zajęli czwarte miejsce i jest to tym bardziej wartościowy wynik, że Łukasz wystartował po raz pierwszy po długiej kontuzji.

W finałach Mistrzostw Polski wystartowała jeszcze oraz czwórka bez sternika SMS, zbudowana z zawodników: Michała Sobieckiego, Kubę Aleksandrowicza, Bartka Donarskiego i Piotrka Witkowskiego, która była szósta, tak jak w ubiegłym roku.

Reprezentacja płockich wioślarzy składała się w 100 % z zawodników kategorii młodzieżowej (U23) i dla nich nie była to najważniejsza impreza, bowiem na początku sierpnia odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i to będzie główna impreza sezonu w kraju dla tej kategorii wiekowej. Natomiast za kilka dni, 10 i 11 czerwca trzej płoccy wioślarze: Adrian Pawłowski, Bartek Donarski i Kuba Aleksandrowicz z (KTW Kalisz -SMS) wystartuje w niemieckim Ratzeburgu w składzie młodzieżowej reprezentacji Polski na regatach międzynarodowych, które to będą ostatnim sprawdzianem przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Świata.

Konrad Kozłowski, fot. PTW

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.