BHT Auto Forum Petra Płock zagra w finale EBT

PETRA-PLOCKmałe

Po wygranym pierwszym turnieju PGNiG Summer Superligi Płoccy zawodnicy już 26 maja wezmą udział w kolejnym turnieju i w jednej z najważniejszych imprez w piłce ręcznej plażowej. Petra zagra z najlepszymi drużynami w Europie w finałowym turnieju European Beach Handball Tour (EBT). W tym roku zmagania zostaną rozegrane we włoskim mieście Gaeta. Zespół z Płocka rywalizować będzie z dziesiątką drużyn ze Starego Kontynentu, które zdobyły w zeszłorocznych turniejach eliminacyjnych (m.in. turniej w Płocku) największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej.

- W finałach EBT ekipy zostały podzielone na dwie grupy. Petra trafiła do grupy A, gdzie przyjdzie jej się zmierzyć z drużynami z Grecji, Hiszpanii, Holandii i Portugalii. Do dalszej fazy rozgrywek awansują dwie najlepsze ekipy. Zdecydowanym faworytem w naszej grupie są Grecy, których skład uzupełniają czołowi zawodnicy z Brazylii. Są obrońcami tytułu i rywalizacja właśnie z tym zespołem będzie stanowić dla nas największe wyzwanie. Jednak o awansie do najlepszej czwórki zdecydują przede wszystkim spotkania z Hiszpanami (zwycięzcy Champions Cup na Granc Canarii) oraz Portugalczykami. Jesteśmy dobrze przygotowani do tych zawodów, co potwierdził ostatni turniej we Wrocławiu – ocenia rywali i formę najlepszy zawodnik PGNiG Summer Superigi we Wrocławiu Filip Koper.

W składzie Petry wystąpi dwunastu płocczan, którzy w letnim sezonie wywalczyli mistrzowski tytuł oraz Puchar Polski. Do zwycięskiego zespołu z Wrocławia, dołączy czołowy strzelec Petry Marcin Miedziński, który ostatnio zmagał się z kontuzją. Petra do Włoch uda się w środę 24 maja, a w piątek czeka ich początek sportowych zmagań. W pierwszym dniu rozgrywek BHT Auto Forum Petra Płock rozegra aż trzy spotkania, zaczynając od 9 rano i rywalizacji z Os Gordos (Portugalia), następnie o 13:00 z GAS Kilkis Akropolis (Grecja) a dzień zakończą meczem z Hiszpanami o 17:00. Zmagania grupowe zakończy sobotni mecz o 15:00 z TSHV Camelot (Holandia). Na niedzielę zaplanowana są spotkania decydujące o ostatecznych miejscach.

Wyjazd BHT Petry nie byłby możliwy bez wsparcia sponsora tytularnego, firmy Auto Forum, autoryzowanego dealera Volkswagena, Mercedesa, Skody i Hyundaia oraz firmy Solumus, Kicpak i Urzędu Miasta Płocka.

Wszystkie mecze BHT Auto Forum Petry Płock podczas finałowego turnieju, będzie można śledzić online. Poniżej rozpiska spotkań i linki do streamu:

PIĄTEK 26.05
Boisko nr 2
Obraz w treści 1
https://www.youtube.com/watch?v=K3D0pI5hLW0

09:00 – M – BHT Auto Forum Petra Plock (POL) vs. Os Gordos/Labminho – Clube Naval de Leça (POR)
17:00 – M – CBMP Ciudad de Málaga (ESP) vs. BHT Auto Forum Petra Plock (POL)

Boisko nr 1
Obraz w treści 2

13:00 – M – G.A.S. Kilkis Akropolis (GRE) vs. BHT Auto Forum Petra Plock (POL)

SOBOTA 27.05
Boisko nr 2


15:00 – M – BHT Auto Forum Petra Plock (POL) vs. TSHV Camelot (NED)

Konrad Kozłowski, źródło i fot. BHT Auto Forum Petra Płock

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.