Grand Prix Zalewu Włocławskiego

18556035_1262501613868845_7672344419259189338_n

Zapraszamy miłośników żeglarstwa do udziału w regatach na Zalewie Włocławskim (Wiśle). Grand Prix Zalewu Włocławskiego to cykl imprez żeglarskich dla amatorów z Płocka i Włocławka.

Grand Prix Zalewu Włocławskiego to cykl zawodów, którego celem jest popularyzacja żeglarstwa regatowego w środowiskach amatorskich, zachęcanie do uprawiania bezpiecznego żeglarstwa turystycznego, propagowanie sportu żeglarskiego i regat (szczególnie wśród dzieci i młodzieży), promowanie Zalewu Włocławskiego, a także wspieranie lokalnych klubów żeglarskich w organizowaniu regat, jak i integracja lokalnych środowisk żeglarskich, skupionych wokół Zalewu Włocławskiego.

Grand Prix Zalewu Włocławskiego to także promowanie etyki i etykiety żeglarskiej, oddziaływanie wychowawcze w duchu tradycji żeglarskiej i rywalizacji „fair play”. Organizatorami Grand Prix są Kluby Żeglarskie, organizujące poszczególne regaty pod patronatem WOZŻ (Włocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego) i POZŻ (Płockiego Okręgowego Związku Żeglarskiego), a także partnerzy komercyjni.

ump

Konrad Kozłowski, źródło i fot. : Płocki Okręgowy Związek żeglarski

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.