Pięć medali Pucharu Polski zawodników LKS „Puncher” Płock

DSCN2346

W malowniczym Olecku rozegrane zostały zawody z cyklu Puchar Polski P1 w Taekwondo Olimpijskim WTF. Pięć medali wywalczyli zawodnicy LKS „Puncher” Płock.

Rywalizowano w kategoriach wiekowych: dzieci 8-9 lat, młodzików 10-11 lat, kadetów (juniorów młodszych) 12-14 lat, juniorów 15-17 lat. Współzawodnictwo odbywało się na czterech matach jednocześnie. Do turnieju łącznie zgłosiło się 350 uczestników reprezentujących kluby z całej Polski. Wśród nich byli zawodnicy i zawodniczki płockiego klubu LKS „Puncher”, dzieci: Alicja Pekról kat. wag. -30kg, Weronika Pekról kat. wag. -34kg, Konrad Kruczyk kat. wag. -41kg; kadet Bartosz Osowski kat. wag. -65kg i junior Rafał Dobies kat.wag. -73kg.

W kategorii dzieci rywalizowano w konkurencji mini kyorugi (dozwolone zadawanie technik nożnych i ręcznych wyłącznie na tułów chroniony przez hogo czyli specjalny ochraniacz tułowia). W pozostałych kategoriach wiekowych współzawodnictwo odbywało się w konkurencji kyorugi.

Młodzicy w celu ograniczenia kontaktu twarzy bezpośrednio z nogą podczas technik nożnych walczyli podobnie jak dzieci w kaskach z zasłoniętą plastykową szybką częścią twarzową. Kadeci i juniorzy rywalizowali w pełnym kontakcie w kaskach bez osłony części twarzowej.

Płocczanie z turnieju wrócili z pięcioma medalami. Wśród dzieci Weronika której w finale przyszło rywalizować z zawodniczką posiadającą niebieski pas (więc o cztery stopnie wyższy niż płocczanka) wynikiem 19:7 zdecydowanie zwyciężyła i zdobyła złoty medal, Ala oraz debiutujący na zawodach Konrad zdobyli brązowe medale. Kadet Bartosz zdobył złoty medal, natomiast junior Rafał zdobył kolejny już w tym roku brązowy krążek.

ump

Konrad Kozłowski, źródło i fot.: LKS „Puncher” Płock

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.