Bardzo wioślarski weekend płocczan: Brno, Essen i Bydgoszcz

SONY DSC

Na trzech torach Europy startowali w miniony weekend wioślarze z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w większości uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych.

Jako pierwsze, w piątek 12 maja, wystartowały płockie juniorki młodsze, Justyna Leśkiewicz i Oliwia Nowakowska, które reprezentowały Polskę na Regatach Nadziei Olimpijskich, w czeskim Brnie. Zawodniczki zarówno w piątek, jak i w niedzielę stawały na najniższym stopniu podium ulegając osadom z Czech i Węgier. Brązowe medalistki, osiągnęły swój, jak dotychczas, największy sukces, w konkurencji dwójek bez sterniczki. Do startu w tej najważniejszej imprezie międzynarodowej dla tej kategorii wiekowej przygotował je trener Piotr Sałkowski.

W sobotę i niedzielę natomiast, młodzieżowa reprezentacja Polski startowała w międzynarodowych regatach seniorów w niemieckim Essen. W składzie polskiej ósemki, która zajmowała w sobotę drugie, a w niedzielę czwarte miejsce, startował płocczanin Adrian Pawłowski. Dla reprezentacji młodzieżowej był to pierwszy ze sprawdzianów międzynarodowych, drugi już za 4 tygodnie w Ratzeburgu, prawdopodobnie z udziałem trzech zawodników z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Wreszcie na krajowym podwórku, blisko czterystu wioślarzy wystartowało w kategoriach młodzieżowych na torze Brdyujście w Bydgoszczy podczas Otwartych Mistrzostw Miasta. Miasto Płock, dzięki wsparciu UMP, reprezentowało 31 zawodników w kategoriach od młodzików do juniorów, którzy zdobyli łącznie siedem medali. Spośród juniorów wartościowy wynik zanotowała czwórka bez sternika: Wiktor Budnicki, Marek Gęsicki, Kamil Krusiewicz i Michał Bałdyga, która zajęła drugie miejsce, przegrywając złoto o 1 sekundę na mecie.

Spośród juniorek młodszych, złoto w dwójce podwójnej zdobyły zawodniczki: Wiktoria Dziwota i Ola Marcinkowska. Juniorzy młodsi zdobyli 3 medale i była to najliczniejsza grupa spośród ekipy z Płocka.

Srebrne medale zdobywały osady:
- czwórka bez sternika: Mateusz Łęgowik, Miłosz Ziemkiewicz, Igor Skowyrski i Mateusz Kurowski
- ósemka w składzie: Mateusz Łęgowik, Miłosz Ziemkiewicz, Igor Skowyrski, Mateusz Kurowski, Miłosz Kalota, Bartłomiej Maroński, Bartłomiej Franke, Olgierd Budnicki i sternik Jakub Opasiński.

Brązowy medal zdobyła czwórka ze sternikiem: Miłosz Kalota, Bartłomiej Maroński, Bartłomiej Franke, Olgierd Budnicki i sternik Jakub Opasiński.

SONY DSC

Regaty w Bydgoszczy były również debiutem dla najmłodszych młodzików. W jedynkach chłopców srebrny medal wywalczył Piotrek Brudzyński, zaś na dwójce podwójnej czwarte miejsce zajęli: Eryk Serafin i Karol Budziński. Obie osady młodzików wygrały swoje wyścigi ale z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń odbyły się po dwie serie wyścigów i o kolejności na podium decydowały uzyskane czasy. Trenerami płockich wioślarzy są: Piotr Sałkowski, Bogdan Zalewski, Andrzej Petrykowski, Wojciech Jankowski i Jacek Karolak.

Po bardzo wioślarskim weekendzie, wioślarze nie zwalniają tempa. Już w następną sobotę i niedzielę dwaj najlepsi płoccy juniorzy wystartują w Mistrzostwach Europy Juniorów w niemieckim Krefeld. Janek Domeradzki popłynie w reprezentacyjnej czwórce podwójnej zaś Rafał Pietrasiak w czwórce bez sternika. Trzymajmy kciuki za występ naszych wioślarzy.

W Płocku, 20 maja, na przystani PTW, o godzinie 10:00, odbędzie się tradycyjna uroczystość Otwarcia Sezonu Wioślarskiego, na którą serdecznie zapraszają gospodarze. W obecności społeczności Towarzystwa oraz zaproszonych gości zostanie wciągnięta bandera na maszt oraz odbędzie się parada wioślarska na Wiśle, jeśli oczywiście pozwoli pogoda. Zapraszamy serdecznie sympatyków i kibiców wioślarstwa, rodziny zawodników i całą rodzinę wioślarską nad Wisłę, w sobotę, na przystań Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego.

ump

Konrad Kozłowski, fot. PTW

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.