Płocczanie z medalami Mistrzostw Polski

DSCF1969

Płocczanie wywalczyli srebro i brąz Mistrzostw Polski Seniorów w kickboxingu. Medale zdobyli Piotr Maślanka srebrny medalista w kategorii wagowej -89kg, oraz Błażej Bedyk brązowy medalista w kat. wag. -94kg.

W miniony weekend w Rydzynie k./ Leszna rozegrane zostały Mistrzostwa Polski juniorów, kadetów starszych i kadetów młodszych w kickboxingu w formułach light-contact i pointfighting oraz seniorów w pointfightingu. Dwudniowa rywalizacja w obu formułach odbywała się jednocześnie na czterech planszach. W turnieju udział wzięło aż 675 zawodników i zawodniczek z 75 klubów z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Płocka.

Pięciu zawodników z klubu LKS „Puncher” Płock (jeden kadet młodszy, dwóch juniorów i dwóch seniorów) wystartowało w formule walki pointfighting, zdobywając dwa medale jeden srebrny i jeden brązowy. Medalistami zostali obaj seniorzy: Piotr Maślanka srebrny medalista w kategorii wagowej -89kg, który tym samym obronił ubiegłoroczny tytuł wicemistrzowski oraz Błażej Bedyk brązowy medalista w kat. wag. -94kg, ubiegłoroczny wicemistrz Polski.

DSCF1971

Słabiej tym razem wypadli pozostali młodsi zawodnicy. Zabrakło im trochę sportowego szczęścia i dlatego mimo wyrównanych walk kilka drobnych szczegółów zdecydowało o tym że musieli tym razem uznać wyższość przeciwników. Obaj juniorzy Rafał Dobies i Przemysław Sobolewski zajęli szóste miejsca, a kadet młodszy dziewiąte miejsce.

ump

Konrad Kozłowski, fot. LKS „Puncher” Płock

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.