Dwa medale zawodników klubu LKS „Puncher” Płock

DSCF1956

W kwietniowy weekend w Jarocinie rozegrane zostały zawody z cyklu Puchar Polski P1 w Taekwondo Olimpijskim WTF. Płocczanie wywalczyli dwa brązowe medale.

Rywalizowano w kategoriach wiekowych: młodzików 10-11 lat, kadetów (juniorów młodszych) 12-14 lat, juniorów 15-17 lat. Współzawodnictwo odbywało się na pięciu matach jednocześnie. Do turnieju łącznie zgłosiło się 343 uczestników reprezentujących kluby z całej Polski. Wśród nich byli zawodnicy Płockiego klubu LKS „Puncher”, młodzik Olivier Baranowski kat.wag. 36kg; kadet Kamil Fin kat.wag. -57kg i junior Rafał Dobies kat.wag. -73kg.

Wszyscy zawodnicy rywalizowali w konkurencji kyorugi. Młodzicy w celu ograniczenia kontaktu twarzy bezpośrednio z nogą podczas technik nożnych walczyli w kaskach z zasłoniętą plastykową szybką częścią twarzową. Kadeci i juniorzy rywalizowali w pełnym kontakcie w kaskach bez osłony części twarzowej. Najbardziej doświadczony Baranowski w pierwszej eliminacyjnej walce werdyktem 30 : 23 zdecydowanie pokonał zawodnika gospodarzy Bartosza Gabrysiaka natomiast w kolejnej ćwierćfinałowej walce musiał uznać wyższość przeciwnika z klubu UKS „Dragon” zajmując ostatecznie wysokie V miejsce.

Kamil Fin najpierw trafił wolny los przesuwając się do dalszej części drabinki, następnie zdecydowanym werdyktem 15 : 5 wygrał walkę ćwierćfinałową z zawodnikiem z klubu Tiger Team, natomiast w półfinale uległ późniejszemu srebrnemu medaliście z AZS OS Poznań, zajmując III miejsce zdobywając brązowy medal Pucharu Polski.

Rafał Dobies w półfinale nie był w stanie sprostać doświadczonemu i przewyższającemu go znacznie warunkami fizycznymi zawodnikowi z klubu UKS Hwarang Września i podobnie jak kolega klubowy zawody ukończył na miejscu trzecim.

Wartym podkreślenia jest fakt że dla Oliviera oraz Rafała były to czwarte zawody, a dla Kamila dopiero drugie zawody w taekwondo w których startują. Trener zawodników Piotr Maślanka podkreślił że cała trójka ma jeszcze nieduże doświadczenie w tej dyscyplinie, a rywalizują z przeciwnikami bardziej doświadczonymi i posiadającymi wyższe stopnie wtajemniczenia kup (pasy w taekwondo). Dlatego uważa że zdobycie przez Płocczan kolejnych medali rangi Pucharu Polski należy uznać za kolejny procentujący start i pogłębianie cennego doświadczenia.

ump

Konrad Kozłowski, fot. LKS „Puncher”

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.