W Płocku maj będzie rowerowy

a6175e398f76cc46832ccca6757c58e4

Rowerem, hulajnogą, na rolkach i deskorolkach, tak uczniowie trzech płockich podstawówek – SP 11, SP 12 i SP 15 – będą przyjeżdżać do szkoły przez cały maj. Płock dołączył do ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj, której inicjatorem jest Gdańsk.

Płocką pilotażową edycję zainaugurował zastępca prezydenta Roman Siemiątkowski w towarzystwie dzieciaków z „Jedenastki”. – Życzę Wam sukcesów i niech w duchu fair play zwycięży najlepszy – zagrzewał uczniów do rywalizacji i wykorzystania siły własnych mięśni w drodze do szkoły. Wiceprezydent wyraził również nadzieję, że akcja będzie kontynuowana i rozszerzana w następnych latach.

Podczas konferencji poznaliśmy założenia kampanii. Uczniowie będą rywalizować na trzech poziomach: indywidulanym, szkolnym i ogólnomiejskim. Za każdy przejazd otrzymają naklejki do swoich książeczek rowerowych i na plakaty klasowe. Ich aktywność będzie nagrodzona. Najlepsza szkoła otrzyma główną nagrodę ufundowaną przez prezydenta Płocka, czyli 5 tys. zł, którą przeznaczy na rozbudowę infratruktury rowerowej u siebie. Najlepsza klasa w każdej z placówek – wejściówki na zajęcia na ściance wspinaczkowej w Orlen Arenie i jesienny mecz piłkarzy ręcznych, najaktywniejsi uczniowie i nauczyciele – akcesoria rowerowe i sportowe. Ich sponsorami są: MOSiR Płock, SPR Wisła Płock, Orlen EKO, PZU, Martes Sport, WORD Płock oraz Grażyna Dulęba Nieruchomości Ubezpieczenia.

„Rowerowy Maj” wspierają płoccy policjanci. W podstawówkach przeprowadzili cykl spotkań o bezpieczeństwie na drodze. Przypomnieli dzieciom zasady ruchu drogowego oraz prawidłowego wyposażenia i oznakowania rowerów. Przez cały maj będą także prowadzić przy szkołach kontrole rowerów, a tę, która najlepiej wypadnie nagrodzą pucharem.

ump

Konrad Kozłowski, fot. Urząd Miasta Płocka

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.