Drużyna SP 22 zagra na PGE Narodowym

FW_Mazowieckie_Z_Podworka_na_Stadion_o_Puchar_Tymbarku_fot.Cyfrasport_2_LQ

Drużyna szkoły Podstawowej nr 22 z Płocka wygrała finały wojewódzkie XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Młodzi piłkarze zagrają w finałach ogólnopolskich turnieju na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Finały wojewódzkie turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” odbyły się na stadionie w Miętnem. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Zwycięzca w kategorii U-12 zostali chłopcy z SP 22 w Płocku i to oni będą reprezentować województwo mazowieckie podczas finału ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi przed meczem o Puchar Polski 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Płocczanie w meczu finałowym na szczeblu wojewódzkim pokonali drużynę SP 1 z Marek. Dodatkowo płocki bramkarz Konrad Kłodawski został wybrany najlepszym golkiperem turnieju. Szkoła Podstawowa nr 22 jest częścią Płockiej Akademii Piłki Nożnej.

Finaliści na szczeblu wojewódzkim w kategorii U-10 i U-12 lat w dniach 30 kwietnia – 2 maja zagrają o ścisły finał w Warszawie. Wielki finał odbędzie się 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałowym meczem Pucharu Polski.

Warto wspomnieć, że najlepsi młodzi zawodnicy w kraju zdobędą nie tylko Puchar Tymbarku. Mają zagwarantowany wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

W Pucharze Tymbarku początek piłkarskiej kariery zaczynali reprezentanci Polski: Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Bartosz Salamon.

ump

Konrad Kozłowski, fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.